Свято, присвячене Дню рідної мови

22.02.2016 13:21

19 лютого у нашій школі відбулося свято , присвячене Дню рідної мови. Участь у літературно-музичній композиції взяли учні 5-9 класів. Головними учасниками були учні 9 класу. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Вчитель:       Запрошуємо Вас на щире слово, бесіду мудру, свято наше родинне –торжество рідної мови.

                                   Чудова наша мова – міцне моє коріння,

                                   А як же я без нього могла б на світі жить?!

                                   Тоді б мене чекало духовне зубожіння,

                                   Бо мову і Вітчизну не можна розділить!

І Ведучий.   Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.

ІІ Ведучий. В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Інсценізація «Зустріч друзів»

Д.Білоус «Тлумачний словник» (вірш інсценізовано).

Учитель.  Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий материк у слов’янському морі.

Контакт

Яцьковицька ЗОШ І-ІІ ст.

yackovichi_2009@ukr.net

Рівненська область
Березнівський район
с. Яцьковичі
34641

Пошук